• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія закладу
Навчально-виробничий центр творчості молоді Рокитнянського району перш, ніж набути сучасного вигляду, зазнав ряд перетворень та реорганізацій.
Загалом цей навчальний заклад пройшов п’ять етапів становлення.
/Files/images/storya/E01.JPGВсе розпочалося у вересні 1983 року із створення міжшкільних навчально-виробничих майстерень. Діти тут не лише навчалися, а й працювали, виготовляючи на практичних заняттях заготовки нескладних деталей для Білоцерківського заводу сільгоспмашин.
Поряд з цим у закладі проводилася профорієнтаційна робота, яка сприяла виявленню нахилів у дітей до тієї чи іншої професії та ознайомленню їх з різноманітними видами трудової діяльності в різних галузях виробництва, на підприємствах та в сфері обслуговування.
Це був перший етап у процесі становлення закладу.

Наступний етап у житті НВЦТМ розпочався з 1 жовтня 1984 року. Згідно постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 12 квітня 1984 року №314 "Про поліпшення трудового виховання, професійної орієнтації школярів і організації їх суспільно-корисної продуктивної праці", постанови ЦК КПУ і Ради Міністрів УРСР від 10 липня 1984 року №282 та рішення Київського облвиконкому від 01.08.1984 року №318. З цього питання виконком районної Ради народних депутатів своїм рішенням №265 від 8 жовтня 1984 року постановив реорганізувати з 1 жовтня 1984 року Насташську міжшкільну навчально-виробничу майстерню в Насташський міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і професійної орієнтації школярів з профілями:
/Files/images/storya/E12.JPG- автосправа; /Files/images/storya/Capture.JPG
- трактори, технологія механізованих робіт, основи агротехніки;
- обробка тканини.




Таким був другий етап у процесі становлення закладу.
Проте, згодом було вирішено шляхом злиття Запрудянського та Насташського міжшкільних навчально-виробничих комбінатів створити один заклад із більш потужною матеріальною базою.
Таким чином,третій етап в історії закладу розпочався з1 серпня 1993 року.
У зв’язку з цим було видано наказ по відділу освіти Рокитнянської районної державної адміністрації № 24 від 31.03.1993 року про те, що у зв’язку із реорганізацією міжшкільних навчально-виробничих комбінатів та використовуючи їхню матеріальну базу створити Синявський МНВК. У 2000 році заклад уклав договір про підготовку учнів 10-11-х класів на базі Рокитнянського профтехучилища про здобуття професії “Кухар-кондитер”.
Починаючи з 1984 і протягом довгих років незмінним керівником закладу був Шаравара Василь Борисович.
1 вересня 1999 року розпочався четвертий етап у діяльності закладу.
З метою створення оптимальних умов для забезпечення потреб учнів загальноосвітніх навчальних закладів району у профорієнтаційній, допрофесійній, професійній підготовці та додатковій освіті за інтересами (науковими, технічними, художньо-естетичними, спортивними тощо), розвитку здібностей молоді та відповідно до регіональної програми "Київщина - 2010" Рокитнянською районною державною адміністрацією було дано розпорядження від 30 серпня 1999 року № 230 “Про реорганізацію Синявського міжшкільного навчально-виробничого комбінату та районного Будинку школяра в навчально-виробничий центр творчості молоді Рокитнянського району”.
Останній п’ятий етап становлення закладу відбувся у 2007 році.
Згідно розпорядження Рокитнянської РДА №277 від 19 липня 2007 року від навчально-виробничого центру творчості молоді було відокремлено та зареєстровано як окремий позашкільний навчальний заклад - Центр дитячої та юнацької творчості. Таким чином було створено та забезпечено функціонування двох позашкільних навчальних закладів, як окремих установ:
ЦДЮТ – проводить гурткову роботу та заняття з дітьми за інтересами;
НВЦТМ – займається профорієнтаційною роботою та підготовкою кваліфікованих робітників із числа учнів загальноосвітніх шкіл району.

Щодо функціонування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів

Кiлькiсть переглядiв: 283